Kirpiklerimin Gölgesi/Şebnem İşigüzel

:: Eğlence :: Serbest Bölge :: Kitap

Kirpiklerimin Gölgesi/Şebnem İşigüzel

Mesaj tarafından Robizittin! Bir Perş. Ocak 06, 2011 3:36 pm

Kitabın Adı:Kirpiklerimin Gölgesi
Kitabın Yazarı:Şebnem İşigüzel
Kitabın basım yılı:07 – 2010
Kitabın Yayınevi: İletişim Yayınları
Kitabın Yayınevi: 160 sayfa

Kitap tanıtım yazısı:
Baştan söylemek gerekiyor ki, IBSF sözünü edeceğimiz roman biraz canınızı yakacak. Marmara’nın güneyinde, büyülü bir ormanda yaşayan henüz on bir yaşındaki küçük kız, belki de bir masal « kahramanı. Ama bu masalda öyle beyaz atlı prens, birbirinden juBm J şirin cüceler veya elinde sihirli değneği olan peri anneler yok! , Aksine bu küçük kıza tecavüz eden bir ağabey, okulun kuytu köyesinde onu sıkıştıran bir hademe, bu durumdan diğer veliler rahatsız olmasın diye şikâyetçi olmamasını isteyen okul müdürü, tüm bunları umursamadığı gibi kızını çocuk simsarlarına pazarlayan bir anne var! Ölüm ne kadar kurtuluştur böyle bir masalda? Peki ya öldürmek? Yaşadığı tüm olumsuzluklara rağmen geleceğe dair hayâlleri olan “küçük kız
çocuğu”, dışarıdan yaşamının en güzel çağında diye nitelendirilse de aslında tüm kötülüklere de en açık çağındadır. Yaşadığı büyülü orman kadar, severek geldiği İstanbul da onun için bir cehennem olacaktır. Geri dönüşü ise daha da büyük bir ıstırap. Kaleme aldığı romanlarıyla okurlarını silkeleyen Şebnem İşigüzel, Kirpiklerin Gölgesi’nde henüz on bir yaşında bir kız çocuğunun yaşadığı akıl almaz olayları anlatıyor. Bir an evvel bitirmekle, elinizden atıp kurtulmak arasında kalacağınız ama he türlü canınızın yanacağı bir kitap.

Okumadım fakat en en kısa zamanda alıp okumayı düşünüyorum.
Robizittin!
Yeni Üye
Yeni Üye

:: Eğlence :: Serbest Bölge :: Kitap